כיצד עובדת מערכת המיזוג לרכב?

תוכן עניינים

באופן כללי, מערכת מיזוג אוויר לרכב עובדת דרך המנוע ובעת התנעת הרכב. מערכת המיזוג היא מוצר חובה בכל רכב ישראלי כתוצאה מהחום הרב השורר ברוב חודשי הקיץ וישיבה בתוך רכב חם אפילו למשך מספר דקות עשויה להוציא גם את האדם הרגוע ביותר מהכלים. יחד עם זאת מערכת המיזוג גוזלת מאתנו לא מעט ממון בכל הקשור לניצול הדלק שלה. האם יש פתרון יעיל לבריחה מחוף הקיץ ולחסכון אפקטיבי בדלק במהלך נסיעה ממוזגת?

האם מערכת המיזוג ברכב יוצרת צריכה מוגברת של דלק?

מערכת המיזוג ברכב - גז למזגן ברכבהמזגן עובד על טכנולוגיית המנוע ומאחר שהמנוע עובד על גז אשר מונע מדלק גם המזגן אשר פועל על הצתת המנוע גוזל מצריכת הדלק הכללית. לכן בקיץ אנחנו שמים לב שהאוטו שלנו צמא יותר מהרגיל, ולא, החום הוא לא הסיבה לכך, לפחות לא הסיבה הישירה. לכן התשובה חיובית, המזגן אכן מגביר את צריכת הדלק באחוזים ניכרים. אבל האם יש מה לעשות או שנידונו להשקות את הרכב שלנו בדלק בכ-50 אחוזים יותר, לפחות, ולהוציא מידי שנה יותר ויותר כספים רק כדי ליהנות מנהיגה ממוזגת? בעבר מערכת החימום והצריכה המוגזמת בדלק כתוצאה מהפעלתה גרמה לרבים מאיתנו לוותר על התענוג ולהיצלות. כיום קיימות דרכים קצת יותר יצירתיות לחסכון בדלק…

כיצד ניתן להשתמש במזגן ולחסוך בדלק?

הפעולה של מיזוג האוויר אשר תחילתה במדחס והמנוע וממשיכה לצינורות תוך הפיכת מצב הגז למצב צבירה נוזלי יוצר אוויר קר אשר מועבר אל הנושאים, הפעולה הזו שורפת כמויות של דלק. קיימים מזגנים חדשים אשר ניתן להתקין גם ברכבים ישנים יותר אשר יוצרים פעולה פחות כבדה על המנוע והבוכנות ועל ידי כך מהווים צריכה מועטה יותר של דלק. באם אתם מרגישים שהרכב שלכם צורך יותר מידי דלק וכי המזגן מטפטף, ייתכן מאוד כי ישנה תקלה במערכת המיזוג ותיקון המזגן תשפר את איכות פעילותו ותפחית את כמות צריכת הדלק.

שימוש במערכת אוורור הרכב לאחר כמה דקות של פעילות מערכת המיזוג במקום הפעלת מערכת המיזוג באופן מלא תשמור על הטמפרטורה הצוננת ברכב, ויחד עם זאת, תאפשר לכם לחסוך בצריכת הדלק.

מהו תהליך הפעולה הטכני של המזגן?
תהליך הפעולה הטכני של המזגן מתרחש במערכות המנוע והצינורות ועל כן משפיע על כמות צריכת הדלק. ככל שהמזגן חדש יותר ומתוחזק כך גם כמות הצריכה תהיה חסכונית שלו.

כיצד פועלת מערכת החימום ברכב והאם היא “תורמת” לצריכת הדלק באופן זהה?
מערכת החימום פועלת בצורה מעט שונה ממערכת המיזוג מאחר שבשונה ממערכת המיזוג, מייצרת נוזל חם באמצעות רדיאטור קטן הממוקם באזור התחתון של הרכב. הנוזל החם עובר אל הרדיאטור ובאמצעות מפוח מועבר אל פתחיי האוורור של הרכב ומשחרר אוויר חם אשר מווסת על ידי מערכת הפיקוד של הרכב.

מידע מקצועי
מדחס תקול
סימנים לכך שישנה בעיה במדחס המזגן ברכב
30 אוגוסט, 2021
קרא עוד »
תקלות מדחס מזגן לרכב
מדחס מזגן רכב תפוס
25 יולי, 2021
קרא עוד »
החלפת מדחס מזגן רכב
החלפת קלאץ’ למדחס מזגן הרכב
27 יוני, 2021
קרא עוד »
דליפת גז מזגן ברכב
דליפת גז במזגן הרכב
20 מאי, 2021
קרא עוד »
נגן וידאו
עקבו אחרינו
שתפו אותנו
הונדה סיוויק סדאן חבילת התקנה: מדחס, התקנה, וואקום וגז (134). 6 חודשי אחריות
מדחס
ואקום
גז
אחריות
1100 ש"ח + מע"מ
סיאט איביזה חבילת התקנה: מדחס, התקנה, וואקום וגז (134). 6 חודשי אחריות
מדחס
ואקום
גז
אחריות
1180 ש"ח + מע"מ
חומר הזרקה אמריקאי לציפוי לסתימת חורים במערכת המזגן
חומר הזרקה
590 ש"ח + מע"מ
מילוי גז חדש (1234) בחלק מדגמי הרכב החדשים משנת 2014
מילוי גז
690 ש"ח + מע"מ
סקודה אוקטביה חבילת התקנה: מדחס, התקנה, וואקום וגז (134). 6 חודשי אחריות
מדחס
אחריות
וואקום
גז
מדחס לגולף כולל התקנה + ואקום וגז. 6 חודשי אחריות
התקנה
ואקום
גז
אחריות
יונדאי גטס עד 2011 חבילת התקנה הכוללת: מדחס, התקנה, וואקום וגז. 6 חודשי אחריות
מדחס
התקנה
וואקום
גז
מדחס+חבילת התקנה לשברולט אופטרה/אוואו חבילת התקנה ואקום וגז. 6 חודשי אחריות
מדחס
התקנה
וואקום
גז
תודה רבה, פרטיכם נקלטו !
נציג מטעמנו יצור אתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן