מדחס מזגן רכב תפוס

תוכן עניינים

בקיץ הישראלי המזגן ברכב הוא מרכיב הכרחי, שבלעדיו אי אפשר לנסוע לשום מקום. אך מה קורה כאשר הגרוע מכל מתרחש והמזגן מפסיק לעבוד? ובכן, במרבית המקרים מתרחשת תקלה הגורמת למדחס המזגן להיתפס. תפקידו של המדחס במזגן הרכב הוא לשאוב את האוויר הקר המגיע מרדיאטור הקירור ולדחוס אותו החוצה. לכן, במקרה שבו המדחס נתפס וחדל מלעבוד, לא תהיה זרימה של אוויר מהמזגן.

תקלות מדחס מזגן לרכב

מהם הגורמים למדחס מזגן רכב תפוס?

יכולות להיות כמה סיבות לכך שישנו מדחס תפוס ברכבכם. אחד הגורמים הנפוצים ביותר הוא תחזוקה לקויה של מערכת מיזוג האוויר ברכב. המדחס יכול להיעצר בשל נוזל קירור שאינו איכותי או רמה נמוכה מדי של נוזל קירור. כמו כן, סיכוך לקוי במערכת יכול לגרום לעצירה של מדחס המזגן. באמצעות תחזוקה שוטפת ניתן למנוע החמרה של כשלים העשויים להיגרם בשל הליקויים הללו.

סיבה נוספת העשויה לגרום לתפיסה של מדחס מזגן הרכב היא מחסור בשמן. פעולת המדחס היא סיבובית וכדי שפעולה זו תיעשה בצורה חלקה צריך להיות סיכוך בין החלקים השונים. כאשר ישנו מחסור בשמן בחלקי המדחס ישנו חיכוך מיותר העשוי לגרום לפגיעה ממשית והפסקת העבודה של החלק. לכן, בזמן הטיפול השנתי מומלץ לבדוק מראש את מצב השמן במדחס.

כאשר אין מספיק גז קירור במדחס כדי לפעול כראוי הוא עשוי להיתפס גם כן. עבודה ללא מספיק גז קירור עשויה לגרום למדחס למאמץ יתר. לצד זה חשוב גם לבחור בגז קירור איכותי ומקצועי.

האם ניתן לתקן את המדחס התפוס?

בהחלט ישנן דרכים לשפץ את המדחס התפוס, אך במקרים של נזק חמור עשוי לעלות צורך בהחלפה מוחלטת של החלק. חשוב לאפשר לבעל מקצוע מיומן, המתמחה במזגנים לכלי־רכב לבחון את הבעיה לעומקה. רק כך תוכלו לדעת כמה חמור הנזק ומה גרם לו להתרחש. מוסך מיזוג אוויר ידע להסביר לכם את האפשרויות העומדות לרשותכם בכל הנוגע לתיקון. המדחס מורכב ממרכיבים רבים, שאותם יש להכיר היטב כדי לבצע תיקון מוצלח, לכן עדיף להשאיר את המלאכה למומחים.

מידע מקצועי
אלטרנטור ברכב
איך בודקים אלטרנטור
26 מרץ, 2019
קרא עוד »
נגן וידאו
עקבו אחרינו
שתפו אותנו
הונדה סיוויק סדאן חבילת התקנה: מדחס, התקנה, וואקום וגז (134). 6 חודשי אחריות
מדחס
ואקום
גז
אחריות
1100 ש"ח + מע"מ
סיאט איביזה חבילת התקנה: מדחס, התקנה, וואקום וגז (134). 6 חודשי אחריות
מדחס
ואקום
גז
אחריות
1180 ש"ח + מע"מ
חומר הזרקה אמריקאי לציפוי לסתימת חורים במערכת המזגן
חומר הזרקה
590 ש"ח + מע"מ
מילוי גז חדש (1234) בחלק מדגמי הרכב החדשים משנת 2014
מילוי גז
690 ש"ח + מע"מ
סקודה אוקטביה חבילת התקנה: מדחס, התקנה, וואקום וגז (134). 6 חודשי אחריות
מדחס
אחריות
וואקום
גז
מדחס לגולף כולל התקנה + ואקום וגז. 6 חודשי אחריות
התקנה
ואקום
גז
אחריות
יונדאי גטס עד 2011 חבילת התקנה הכוללת: מדחס, התקנה, וואקום וגז. 6 חודשי אחריות
מדחס
התקנה
וואקום
גז
מדחס+חבילת התקנה לשברולט אופטרה/אוואו חבילת התקנה ואקום וגז. 6 חודשי אחריות
מדחס
התקנה
וואקום
גז
תודה רבה, פרטיכם נקלטו !
נציג מטעמנו יצור אתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן