אלטרנטור חלש

תוכן עניינים

האלטרנטור נקרא בעברית “מחולל”. תפקידו הוא לקבל את האנרגיה המכאנית ולהמירה לאנרגיה חשמלית. פעולתו מתאפשרת באמצעות גשר בעל 3 דיודות, ועל ידי פעולתו הופכת התנועה הסיבובית לזרם ישר. האלטרנטור נחשב לרכיב חכם ויעיל במערכת.

 

אלטרנטור חלש

הטענת האלטרנטור

בכדי להטעין את המצבר, יש צורך במתח בגובה של 13.5 וולט באלטרנטור. את גובה המתח הנדרש קובע המחשב ברכב, שמזהה את כמות המתח שנצרכת ברכב בכל עת. אם לדוגמא נדלק המזגן, אורות הרכב או פונקציות חשמליות נוספות – המחשב מזהה זאת ומגדיל את יכולת ההספק באלטרנטור, כך שניתן יהיה לספק את המתח החשמלי הנדרש כראוי.

בעיות באלטרנטור

כאשר האלטרנטור במצב תקין, מתאפשרת פעולה תקינה של שלל המערכות החשמליות ברכב: פעולת המגבים, אורות הרכב, מזגן הרכב, אורות פנימיים ועוד. כאשר האלטרנטור אינו במצב תקין, חלק ממערכות החשמל ברכב (או כולן) יחדלו מלפעול. במצב שאחת המערכות אינה פועלת, יש לחשוד לבעיה באלטרנטור.

ניתן לשים לב שישנה בעיה באלטרנטור כאשר בעת הדלקת הרכב מופיעה על לוח המחוונים נורה בצורת מצבר, שהיא נורת הטעינה. המשמעות היא – אלטרנטור לא מטעין. מצב שבו אלטרנטור לא מטעין יכול להיגרם ממספר סיבות, ביניהן: תקלה במווסת המתח, דיודות שנשרפו, פגם ברצועת הטעינה, או מתח חלש באלטרנטור – מה שבדרך כלל מצריך את תיקונו מחדש של האלטרנטור או החלפתו בחדש.

גורמים נוספים ונפוצים יותר לתקלות באלטרנטור הם: 1. שחיקה של הרצועה – עם הזמן עשויה להתייבש רצועת האלטרנטור ולהתייבש עקב כך, מה שגורם לאי תפקוד של האלטרנטור. לכן, מומלץ להחליף אותה בעת טיפול כללי ברכב על מנת למנוע בעיות עתידיות. 2. התנתקות הרוטור – רכיב באלטרנטור שהתנתק. על מנת לזהות זאת יש צורך בבדיקה של חשמלאי רכב מיומן.

הטיפול הנדרש

בכל מקרה לחשד בבעיה באלטרנטור מומלץ להגיע בהקדם למוסך לתיקון הרכיב. התעלמות מהבעיה יכולה לגרום לאי תפקודו של האלטרנטור כליל, שיצריך גרר או הגעת איש מקצוע אל הרכב.

במוסך תיעשה בדיקת טעינה לאלטרנטור, לעיתים במקביל לבדיקת מצבר הרכב. בבדיקת ההספק לאלטרנטור יש צורך להתניע את הרכב עד למהירות של 2,500 סל”ד, ובה בעת להפעיל את אורות הרכב, מגבי הרכב והמזגן. במידה ותוצאות הבדיקה תקינות, מתבצעת בדיקה לתקינותם של הסטטור והדיודות באותו האופן, ובמקביל ייבדק המתח של האלטרנטור. מתח של 14 וולט נחשב לתקין. פחות מזה מצביע על בעיה וצורך בשיפוץ האלטרנטור או החלפתו.

החלפה / שיפוץ אלטרנטור ב-ACforCars

אנו מספקים שירות שיפוץ / החלפת אלטרנטור עבור כל סוגי היצרנים והדגמים, תוך הקפדה על תיקון יסודי של האלטרנטור כך שהוא יוכל לשרת אתכם לאורך זמן. בנוסף, אנו מציעים שירות החלפת אלטרנטור עד הבית בתיאום מראש עם הלקוח. אנו נגיע אליכם עם כל הציוד הנדרש לשם בדיקה והחלפת האלטרנטור במידת הצורך.

 

מידע מקצועי
מדחס תקול
סימנים לכך שישנה בעיה במדחס המזגן ברכב
30 אוגוסט, 2021
קרא עוד »
תקלות מדחס מזגן לרכב
מדחס מזגן רכב תפוס
25 יולי, 2021
קרא עוד »
החלפת מדחס מזגן רכב
החלפת קלאץ’ למדחס מזגן הרכב
27 יוני, 2021
קרא עוד »
דליפת גז מזגן ברכב
דליפת גז במזגן הרכב
20 מאי, 2021
קרא עוד »
נגן וידאו
עקבו אחרינו
שתפו אותנו
הונדה סיוויק סדאן חבילת התקנה: מדחס, התקנה, וואקום וגז (134). 6 חודשי אחריות
מדחס
ואקום
גז
אחריות
1100 ש"ח + מע"מ
סיאט איביזה חבילת התקנה: מדחס, התקנה, וואקום וגז (134). 6 חודשי אחריות
מדחס
ואקום
גז
אחריות
1180 ש"ח + מע"מ
חומר הזרקה אמריקאי לציפוי לסתימת חורים במערכת המזגן
חומר הזרקה
590 ש"ח + מע"מ
מילוי גז חדש (1234) בחלק מדגמי הרכב החדשים משנת 2014
מילוי גז
690 ש"ח + מע"מ
סקודה אוקטביה חבילת התקנה: מדחס, התקנה, וואקום וגז (134). 6 חודשי אחריות
מדחס
אחריות
וואקום
גז
מדחס לגולף כולל התקנה + ואקום וגז. 6 חודשי אחריות
התקנה
ואקום
גז
אחריות
יונדאי גטס עד 2011 חבילת התקנה הכוללת: מדחס, התקנה, וואקום וגז. 6 חודשי אחריות
מדחס
התקנה
וואקום
גז
מדחס+חבילת התקנה לשברולט אופטרה/אוואו חבילת התקנה ואקום וגז. 6 חודשי אחריות
מדחס
התקנה
וואקום
גז
תודה רבה, פרטיכם נקלטו !
נציג מטעמנו יצור אתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן