חשיבות בדיקת תקינות מדחס המזגן ברכב

הקיץ בו יבוא, זאת אנחנו יודעים בוודאות. הוא יבוא על הטוב ועל הרע שבו. עלינו להיערך לקראתו מבחינות שונות, ואחת מהן היא בדיקת תקינות וכשירות של המזגן ברכב

מי מאתנו שנוהגים ברכב או נוסעים בו מבלי לנהוג בקיץ הישראלי ודאי יודעים וודאי חשים עד כמה חיוני הוא המזגן. כאשר הוא מתחיל לקרטע ולגמגם ובמקום אוויר קריר מורגש פרץ אוויר חם, דחוס ומחניק, אנחנו, בעלי הרכב, אמורים לגשת לבדיקה.

המדחס הוא החלק העיקרי המזגן בו. תקלה בו משביתה את פעילות המזגן. על מנת להימנע, ככל האפשר, ממצב שבו ניתפס בשיאו של חום יולי-אוגוסט עם מזגן לא תקין, רצוי ולמעשה חיוני והכרחי לבדוק את תקינות המזגן מבעוד מועד, לפני בוא החום הגדול.

כמו בכל תחום, בתחום מכונאות רכב, לרבות מערכות חשמל ומיזוג, חשוב לוודא, עד כמה שניתן, שאתם רוכשים חלקי חילוף נדרשים ממקור אמין. לא אחת רובנו ככולנו נוטים להעדיף את הזול ואת הזמין, אף אם בתוך תוכנו אנחנו יודעים כי החלופה הנוחה יותר היא לא בהכרח הטובה יותר.

כאשר רוכשים מדחס מזגן לרכב משופץ, שמחירו נאמד בכ- 750 ₪ ללא מע”מ (אף שייתכנו, כצפוי, פערים בין מחירי מדחסים שונים בכלל ומשומשים בפרט) חשוב שמי שמוכר לכם את המדחס גם ירכיב אותו וייתן לכם אחריות עליו לפרק זמן שלא יפחת מחצי שנה לכל המעט.

ייעוץ עשוי לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת כאשר מתגלה תקלה במדחס, רצוי להתייעץ עם בעל מקצוע בלתי תלוי, שאין לו אינטרס להציע לכם הצעה שתשתלם לו מבחינה כספית, האם בהינתן מצבו של המדחס יש מקום וטעם להשקיע בשיפוצו או שעדיף יותר לרכוש מדחס חדש.

כך או כך, במסגרת מבצע ‘הכן רכבך לקיץ’ וגם מחוץ למסגרת, כחלק נדרש מהחובה לבדוק את תקינותן ואת כשירותן של כל מערכות הרכב, לקראת הקיץ, מבעוד מועד, עליכם לגשת למוסף שמתמחה במיזוג אוויר לרכב ולבקש בדיקה יסודית שלו. בדיקה כזאת נדרשת ומתחייבת מתוקף הנסיבות קל וחומר בעונת הקיץ החמה והבוערת, אם וכאשר מורגשת בעיה בשל קירור לא מספיק של המזגן או העדר קירור בכלל.

 

הונדה סיוויק סדאן חבילת התקנה: מדחס, התקנה, וואקום וגז (134). 6 חודשי אחריות
מדחס
ואקום
גז
אחריות
1100 ש"ח + מע"מ
סיאט איביזה חבילת התקנה: מדחס, התקנה, וואקום וגז (134). 6 חודשי אחריות
מדחס
ואקום
גז
אחריות
1180 ש"ח + מע"מ
חומר הזרקה אמריקאי לציפוי לסתימת חורים במערכת המזגן
חומר הזרקה
590 ש"ח + מע"מ
מילוי גז חדש (1234) בחלק מדגמי הרכב החדשים משנת 2014
מילוי גז
690 ש"ח + מע"מ
סקודה אוקטביה חבילת התקנה: מדחס, התקנה, וואקום וגז (134). 6 חודשי אחריות
מדחס
אחריות
וואקום
גז
מדחס לגולף כולל התקנה + ואקום וגז. 6 חודשי אחריות
התקנה
ואקום
גז
אחריות
יונדאי גטס עד 2011 חבילת התקנה הכוללת: מדחס, התקנה, וואקום וגז. 6 חודשי אחריות
מדחס
התקנה
וואקום
גז
מדחס+חבילת התקנה לשברולט אופטרה/אוואו חבילת התקנה ואקום וגז. 6 חודשי אחריות
מדחס
התקנה
וואקום
גז
תודה רבה, פרטיכם נקלטו !
נציג מטעמנו יצור אתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן